niedziela, 7 lutego 2010

Kto mówi parawdę? A kogo to obchodzi?

Dwóch ludzi zostaje zaproszonych do studia TV na debatę. Obydwaj mają tytuły naukowe. Jeden twierdzi, że holokaustu nie było, drugi twierdzi, że był. Spierają się przez godzinę, dzieloną reklamami. Po godzinie nikt już ich nie słucha i nikogo nie obchodzi już holokaust.Tak działają media, są biznesem, którego celem jest zysk a nie prawda. Cel ten realizują przyciągając do ekranu jak największą liczbę osób.

Prowadzi to do tego, że radiosłuchacze, telewidzowie, czytelnicy gazet i portali internetowych mają zamieszanie, są manipulowani i podniecani, a wszystko pod przykrywką informacji i rozrywki.

Dlatego MUSISZ sam zacząć czytać, rozumieć i wyciągać wnioski. W przeciwnym razie jesteś szarą masą, swym istnieniem nie wielbisz Stwórcy i pozostajesz poza Jego wolą.

Mózg, oczy, uszy są talentami których nie wolno ci zachować zakopanymi w ziemi. Bóg nie oczekuje, że zwrócisz mu siebie, gdy powróci ale, że pomnożysz to co otrzymałeś!

2 komentarze:

  1. Drogi Marku. Tak się składa, że studiuję Dziennikarstwo i z tego, co powiedziałeś duża część jest prawdą. Wydawcy i właściciele oczekują oglądalności, poczytności, realizuje się to za pomocą sensacji, coraz tańszej zresztą. Rzetelność wg współczesnego dziennikarstwa to balans między kłamstwem a wymaganiami szefa, usiłowanie "wciśnięcia" jak największej dawki prawdy pomiędzy reklamy. Na rzetelność pozwalają sobie tylko niektórzy, ryzykując wieloletnim "banem" z TV lub utratą pracy lub co lepsza przegraniem procesu.

    OdpowiedzUsuń
  2. telewizja to ogromna siła, w której prawda ma rzeczywiście drugorzędne znaczenie. Znam ludzi, którzy byli niszczeni przez dziennikarzy w imię sensacji, mimo że mijali się ona z prawdą. Ludzie telewizji są w tym bezkarni.

    OdpowiedzUsuń